تبلیغات
شاخ شیطان - تلاش سعودی‌ها برای گسترش ایدئولوژی وهابیت

شاخ شیطان


سعودی مدتهاست که خودش را پیشگام اسلام وهابی می داند و اکنون درحال مقابله با مشکل شیعی خود در نقاط مختلف جهان اسلام است. سعودی برنامه ای دراز مدت برای گسترش ایدئولوژی خود با سرمایه هنگفتی که در اختیار دارد در نظر گرفته است.

گروه وبگردی باشگاه خبرنگارانیوسف قرضاوی، رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمین در کنفرانسی خبری، در دوحه پایتخت قطر مدعی شد: شکی نیست که اهل سنت در اقصی نقاط جهان با سرکوب گری هایی مواجه هستند اما آنها در سایه رهبری شیعیان در عراق در آماج سرکوب گری های بیشتری قرار دارند! وی در عین حال گفت فقط مذاکرات می تواند بحران عراق را حل کند و باید از تشدید تنش ها پرهیز کرد. به گزارش رویترز وی اعتراف کرد که برخی از گروه های اهل تسنن در کنار گروه دولت اسلامی عراق و شام موسوم به "داعش" می جنگند که از جمله این گروه ها اعضای حزب بعث هستند.
همچنین  یاسر لطیف الحمدانی، نویسنده پاکستانی در مقاله ای در روزنامه "دیلی نیوز" این کشور با عنوان "جنگ سعودی در عراق و درس هایی برای پاکستان"، در مورد تکرار توطئه سعودی در کشور پاکستان مبنی بر پشتیبانی از داعش برای حمله به عراق هشدار داد. این نویسنده پاکستانی در مقاله خود نوشت:سعودی مدتهاست که خودش را پیشگام اسلام وهابی می داند و اکنون درحال مقابله با مشکل شیعی خود در نقاط مختلف جهان اسلام است. سعودی برنامه ای دراز مدت برای گسترش ایدئولوژی خود با سرمایه هنگفتی که در اختیار دارد در نظر گرفته است. در ادامه این مقاله آمده است: نقطه مشترکی که تمام گروهک های تروریستی در نیجریه، سوریه، عراق، افغانستان و پاکستان را به هم پیوند می دهد این است که از سوی سعودی تغذیه می شوند. یاسر لطیف الحمدانی در مقاله خود بر ضرورت اتخاذ یک موضع استراتژیک توسط اندیشمندان پاکستان در قبال اقدامات داعش در موصل عراق فرا می خواند و می افزاید: پاکستان باید بداند که از نظر جمعیت شیعه، دومین کشور جهان است و باید خودش را از این جنگ دور نگه دارد و اولین قدم آن است که به سعودی اعلام کنیم در امور داخلی ما دخالت نکند.


روزنامه جمهوری اسلامی

طبقه بندی: وهابیت، 
برچسب ها: تلاش سعودی‌ها برای گسترش ایدئولوژی وهابیت،
مطالب مرتبط: تلاش سعودی‌ها برای گسترش ایدئولوژی وهابیت،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
به اشتراک گذاری:

نوشته شده در تاریخ : چهارشنبه 4 تیر 1393 توسط : ابوالفضل علی آبادی