تبلیغات
شاخ شیطان - رقص زن یک وهابی در قاهره

شاخ شیطان


همسر یکی از نمایندگان حزب سلفی نور، با حاضر شدن در جلوی یکی از کمیته های انتخاباتی قاهره به رقص پرداخت.

افراط و کج فهمی جریان سلفی در مصر به جای آن که مردم را به اسلام حقیقی دعوت کند، عاملی برای شیوع رفتارهای ضد اسلامی شده است.

به گزارش جام نیوز به نقل از القدس العربی ، هم زمان با انتخابات ریاست جمهوری مصر ، شهر های مختلف این کشور شاهد رخدادهای خبرساز فراوانی بود.
 
در جدیدترین این رخدادها همسر یکی از نمایندگان حزب سلفی نور، با حاضر شدن در جلوی یکی از کمیته های انتخاباتی قاهره به رقص پرداخت. این زن در حرکتی جنجال برانگیز با پوشش و حجاب به این اقدام دست زد.
 
گفتنی است، مشابه این عمل در مصر فزونی گرفته است و کودکان، نوجوانان و حتی بزرگسالان به این عمل خلاف عرف و شرع روی آورده اند. تحلیل گران و روانشناسان مصری پیرامون این مسأله گفت: «این گونه اتفاقات در جلوی کمیته های انتخاباتی نوعی تخلیه روحی در برابر فشار های افراطی و متعصبانه ای است که بر زنان در این مدت تحمیل شده است.»
 
لازم به ذکر است که تفکر سلفی نور و سایر جریان های وهابی در مصر به شدت فعالیت دارند و در دوران مرسی نیز با حمایت از سوی عربستان سعودی قوت و قدرت بیشتری یافتند. رفتار های خشونت آمیز وهابیت نسبت به زنان و سلب هر گونه آزادی مشروع و اجتماعی از آنها نهایتا زنان مصری را به ستوه آورده است.

طبقه بندی: وهابیت، 
برچسب ها: رقص زن یک وهابی در قاهره،
مطالب مرتبط: رقص زن یک وهابی در قاهره،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
به اشتراک گذاری:

نوشته شده در تاریخ : جمعه 9 خرداد 1393 توسط : ابوالفضل علی آبادی