تبلیغات
شاخ شیطان - مفتی عربستان: مرگ به سبب طاعون، شهادت است

شاخ شیطان


شیخ عبدالعزیز آل شیخ مفتی کشور عربستان سعودی بر حرام بودن سفر به کشورهایی که در آن انفولانزای خوکی شایع شده است تاکید کرد. زیرا این مساله مخالف شرع است که یک انسان خود را در معرض هلاکت قرار دهد.

به گزارش پرس.تی.وی - بیروت و به نقل از گزارشات رسانه‌ای عربستان، آل شیخ گفت: «رسول‌الله (ٌص) به ما نصیحت کردند که به سرزمینی که در آن طاعون آمده است مسافرت نکنیم و اگر مسافرت کردیم و گرفتار آن مرض شدیم از آنجا خارج نشویم، زیرا مرگی که از طاعون موجب شود شهادت است».

وی افزود:‌«اگر متوجه شدیم که در کشوری بیماری انفولانزای خوکی مشاهده شده است سفر کردن به آن حرام است. زیرا ما خود را با این کار در معرض هلاکت قرار می‌دهیم».

وی در یک محاضره با عنوان حکم سیاحت در اسلام و بیان اداب و شروط آن در مسجد امام ترکی بن عبدالله گفت: «نتیجه ی این نوع بیماری‌ها گناهان و معصیت‌ها و اصرار در انجام مکروهات است». وی همچنین از مسلمانان به سبب فراموشی دین خود و نادیده گرفتن اخلاق و غرق شدن در شهوات انتقاد کرد.

در گزارشی که روزنامه‌ی الحیاة آن را منتشر کرده است آل شیخ در سخنان روز دوشنبه‌ی خود تصریح کرده است که تعلل بعضی از مردان در زدن و ضرب و شتم زن‌ها و بچه‌هایشان باعث جهل و حماقت و وارد شدن شر در نفس‌های آنها شده است. وی تاکید کرد که خشونت‌های خانوادگی باعث خشونت، فساد و ارتکاب به جرائم می‌شود.

این در حالیست که کشور عربستان روز دوشنبه اعلام کرد که سه نفر دیگر که به انفولانزای خوکی مبتلا شده‌اند در این کشور شناسایی شده‌اند. بدین ترتیب تعداد افرادی که در عربستان به این ویروس مبتلا شد‌ه اند به 14 نفر می‌رسد.

طبقه بندی: فتاوای وهابیت،  وهابیت، 
برچسب ها: مفتی عربستان: مرگ به سبب طاعون، شهادت است،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
به اشتراک گذاری:

نوشته شده در تاریخ : سه شنبه 30 اردیبهشت 1393 توسط : ابوالفضل علی آبادی