تبلیغات
شاخ شیطان - دیدن چهره‌ نامزد ازطریق اینترنت حرام است!

شاخ شیطان


مشاور وزارت دادگستری عربستان سعودی كه در گذشته وجود رابطه میان دو نامزد از طریق اینترنت و دیدن چهره وی در یاهو مسنجر را اقدامی شرعی می‌دانست، به تازگی این كار را حرام اعلام كرده است.

شیخ "عبدالمحسن عبیكان" در این باره گفت: در گذشته اجازه داده بودم كه مرد چهره نامزد خو را از طریق اینترنت ببیند اما اكنون به این نتیجه رسیدم كه امكان دارد مرد ضعیف النفس باشد و در صورت ازدواج نكردن با آن دختر، از عكس او در فضای اینترنت سوءاستفاده كند بنابراین نظر قبلی خود را پس می گیرم و ارتباط از طریق اینترنت بدین شكل را حرام اعلام می‌كنم.

وی در ادامه افزود: هنگامیكه از من پرسیدند آیا جایز است كه از طریق یاهو مسنجر چهره نامزد را دید یا خیر، چنین گفتم كه اساسا دیدن چهره دختر پیش از ازدواج با هدف ازدواج حق مسلم مرد است و كار حلالی به شمار می‌رود و در سنت نبوی نیز چنین آمده اما اگر قرار باشد از طریق اینترنت موجب سوءاستفاده و نشر فحشا شود، بنابراین حرام است.

گفتنی است به رغم صدور چنین فتوایی اما به دلیل برخی عادات و تقالید بسیار سنتی و رادیكال موجود در عربستان سعودی كه گاهی حتی مانع دیدن چهره دختر پیش از ازدواج می‌شوند، طی چند سال اخیر بسیاری از پسران از طریق اینترنت چنین كاری می‌كردند.

در‌ گذشته یعنی پیش از دسترسی افراد به اینترن، پسران عربستانی تنهای برای دانستن چگونگی چهره دختری كه می‌خواستند با وی ازدواج كنند، به شرح، توضیح و توصیفاتی ك مادر یا خواهر خود كه به خواستگاری می‌رفتند اكتفا می‌كردند.

-----------------------------------

برگرفته از نرم افزار یاوران دجال

طبقه بندی: فتاوای وهابیت،  وهابیت، 
برچسب ها: دیدن چهره‌ نامزد ازطریق اینترنت حرام است!،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
به اشتراک گذاری:

نوشته شده در تاریخ : سه شنبه 30 اردیبهشت 1393 توسط : ابوالفضل علی آبادی